Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 21.06.2023
Czcionka:

13 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 dzieci uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Czekolady w Krakowie oraz na lotnisko Balice. Naszym celem była Krakowska Manufaktura Czekolady, gdzie ciepło przywitali nas jej pracownicy. Dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach pracy. Pani, która prowadziła zajęcia przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny na temat czekolady, który informował kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów. Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach , po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył wybrane, dowolne pralinki z przygotowanej masy czekoladowej. Z brzuchami pełnymi czekolady opuściliśmy Manufakturę Czekolady i udaliśmy się na lotnisko w Balicach, gdzie czekało na nas moc atrakcji. Dzieci mogły bezpośrednio zobaczyć, dotknąć a nawet wsiąść za stery samolotu transportowego CASA, zwiedzić hangary wojskowe, zapoznać się z codzienną pracą żołnierzy 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. Po zwiedzeniu części wojskowej lotniska, wraz z przewodnikiem klasy udały się w kolejne pełne przygód miejsce – do remizy Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśniczej. Tam oprócz pięknych, błyszczących samochodów, uczniowie zwiedzili remizę strażacką, poznali zawód strażaka oraz poznali ptasiego pracownika lotniska- sokoła wraz z jego opiekunem, panem sokolnikiem. Na koniec pobytu na lotnisku czekał na nas pokaz z udziałem śmigłowca MI-8 z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej w Balicach. Wycieczka była udana, pełna wrażeń i nowych wiadomości. Możliwość bezpośredniego spotkania z zawodem uczy dzieci przedsiębiorczości, kształtuje młode talenty, niekiedy szkicując ich przyszłość i drogę zawodową.

Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 21.06.2023, 10:06