Wielka Liga Czytelników

Utworzono dnia 12.01.2024
Czcionka:

Wielka Liga Czytelników:

Ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. W tym roku nad przebiegiem konkursu patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.
Mamy nadzieję, że w tym roku zgłosi się jeszcze więcej uczestników. W VI edycji nasza ekipa czytelnicza z klas I-III zdobyła wicemistrzostwo Polski! Jest zatem o co walczyć.

Najpierw jednak należy:
    1. Zgłosić się do biblioteki szkolnej po formularz zgłoszeniowy.
    2. Wypełniony i podpisany przez rodziców formularz przynieść do biblioteki. Warunkiem udziału ucznia w konkursie jest podanie indywidualnego adresu
e-mail, koniecznego do aktywacji konta uczestnika na platformie WLC.
    3. Każdy uczestnik zarejestrowany przez koordynatora placówki otrzymuje wiadomość e-mail z dostępem do konta internetowego znajdującego się na platformie WLC. Na koncie tym będą umieszczone wyniki uczestnika wprowadzane przez koordynatora.
Etap pierwszy konkursu (szkolny/biblioteczny) trwa do 1 marca 2024 r.
Etap ten polega na indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów do książek konkursowych.
    1. Wypożycz książkę w bibliotece z listy konkursowej dla danej kategorii wiekowej– przeczytaj ją.
    2. Zwróć przeczytaną książkę do biblioteki i odbierz test.
    3. Rozwiąż test w domu, a następnie przynieś go do biblioteki.
    4. Wypożycz kolejne książki i postępuj zgodnie z poleceniami.
Trzech uczestników konkursu z największą ilością zdobytych sprawności czytelniczych przechodzi do kolejnego etapu.
Zapraszamy do biblioteki!
Życzymy powodzenia oraz ciekawych wrażeń w trakcie czytania książek!