5 Bieg Porębski

Utworzono dnia 20.09.2019
Czcionka:

Już po raz 5 organizowaliśmy odblaskowy bieg w Porębie Żegoty

Dnia 15 września o godzinie 13:00 już piąty raz w Porębie Żegoty odbyły się zawody biegowe, których organizatorem była szkoła, Burmistrz Gminy Alwernia Pani Beata Nadzieja-Szpila i Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga z Poręby Żegoty.

Impreza to wielkie i profesjonalne przedsięwzięcie. Dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy swoim wsparciem zapewnili uczestnikom bezpieczne warunki, odpoczynek, posiłek po biegu, nagrody i atrakcje.

Ten bieg, to nasza wizytówka!

Jako dzieci – biegamy dla zabawy – wokół domu, po lasach, jako nastolatkowie – dla dobrej formy, dorośli odnajdują spokój... Tego nawyku nie należy przerywać – trzeba przeć do przodu, jak w zawodach. I wtedy stajemy się biegaczami… Jest to swoista rozkosz fizyczna, która daje satysfakcję, chroni od chorób i jest lekiem na stresy. Bieganie – to pokonywanie trudów i buntu organizmu, który z natury jest leniwy, a sednem życia jest radzenie sobie z trudnościami.

Tegoroczny bieg – jak zwykle PROMOWAŁ ODBLASKI i bezpieczne korzystanie z drogi.

Trasę zabezpieczała Powiatowa Policja z Chrzanowa oraz strażacy z OSP w Alwerni.

Bieg integrował wszystkie pokolenia. Przebiegał pod hasłem „W hołdzie bohaterom września 1939 r.” i nawiązywał do żołnierzy, pochodzących z Poręby Żegoty – Zbigniewa Zięby i Kazimierza Paseckiego, którzy walczyli o naszą Ojczyznę. Wpisywał się również w kalendarz obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Specjalne podziękowania dla Anety i Piotra Bębenków, firmy Dachcenter, Nowix, dla Pana Władysława Wolarka, Pana Sławomira Knapika oraz Rady Miejskiej w Alwerni i Samorządowego Ośrodka Kultury. Dziękujemy również Państwu Majchrowskim za zaangażowanie i przybyłym Radnym.

5 Bieg Porębski

Utworzono dnia 20.09.2019, 18:52