Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Świetlik - Konkurs Nauk Przyrodniczych

Utworzono dnia 01.02.2021

Od 12 lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych. Jest to wyjątkowy konkurs, ponieważ uświadamia, że wszystko co dzieje się w naturze,  ale też w domu i w szkole, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Uczniowie przeprowadzając doświadczenia stają się odkrywcami i naukowcami.

czytaj dalej na temat: Świetlik - Konkurs Nauk Przyrodniczych

Przekaż 1%

Utworzono dnia 27.01.2021

Szanowni Państwo!

W imieniu uczniów, rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Porębie Żegoty zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły. Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli, którym los uczniów nie jest obojętny, możliwe jest pozyskanie środków finansowych na poprawę funkcjonowania naszej szkoły.


 

czytaj dalej na temat: Przekaż 1%

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 26.01.2021
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 
W naszej szkole, z tej okazji klasa 2 przygotowała przedstawienie dla wszystkich babć i dziadków. Były to wzruszające wiersze oraz wesołe piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, by później w gronie najbliższych wspólnie je obejrzeć. Ponadto klasa 2 wspólnie z klasą 3 wykonały wspaniałe prezenty w postaci kalendarzy. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. 

Organizacja zajęć po feriach

Utworzono dnia 15.01.2021

Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Szczegółowe wytyczne pod linkiem: https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/01/wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_i-iii_szkol_podstawowych.pdf

Wyniki konkursu Olimpus

Utworzono dnia 21.12.2020

Serdecznie dziękuję za współpracę i  zaangażowanie w przeprowadzenie olimpiady matematycznej  OLIMPUS w domach uczniów.
Szczególne gratulacje należą się Jakubowi Mirek, który zajął  miejsce 9 i otrzymał  DYPLOM  LAUREATA.
Wszystkim piszącym olimpiady serdecznie gratuluję uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję – SESJĘ ZIMOWĄ – jeżeli wyrażają Państwo i uczniowie zgodę.
Ta sesja będzie o tyle przyjemniejsza, że są w niej odpowiedzi jednokrotnego wyboru – tylko jedna poprawna :)
 

czytaj dalej na temat: Wyniki konkursu Olimpus

Konkurs plastyczny

Utworzono dnia 09.12.2020

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny „Kartka do nieba w stulecie urodzin Jana Pawła II” został rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło uczniów z naszej szkoły.
II miejsce – Weronika Romanowska z klasy 5
Wyróżnienie – Kornelia Jakóbik z klasy 2, Magdalena Bębenek z klasy 5 i Maciej Czech z klasy 7.

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny

Nowości w bibliotece szkolnej

Utworzono dnia 07.12.2020

W piątek, 20 listopada br. dotarły do naszej szkoły książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupu można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła bierze udział w programie rządowym. Wśród zakupionych książek będą zarówno lektury jak i nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży. Obecnie prowadzone są prace biblioteczne związane z ewidencją książek. Trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość, ponieważ książki muszą przejść cały proces przygotowania, zanim trafią na półki. A jest ich sporo zarówno dla starszych, jak i młodszych. Na razie zapraszam do oglądania, a już wkrótce będzie można pożyczać.

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 25.11.2020

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najczęściej przytulany przyjaciel dzieci - pluszowy Miś. Z tej okazji zostało zorganizowane w przedszkolu spotkanie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię pluszowego misia oraz wysłuchały kilku zabawnych wierszy i opowiastek poświęconych misiom. Przypomniały  sobie historie najbardziej znanych z książek i kreskówek niedźwiadków.

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia

Czytam z klasą

Utworzono dnia 24.11.2020

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.

czytaj dalej na temat: Czytam z klasą

Europejski Dzień Języków

Utworzono dnia 19.10.2020

W 2001r. dzień 26 września został ogłoszony przez Radę Europy corocznym Europejskim Dniem Języków. Ta data to dobra okazja do zachęcenia naszych uczniów do nauki języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów.  25 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Klasy 4-8 przygotowywały plakat na temat wylosowanego wcześniej państwa.

czytaj dalej na temat: Europejski Dzień Języków

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny