Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wizyta strażaków w szkole

Utworzono dnia 12.05.2021

10 maja w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Alwerni. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci oraz przybliżenie pracy strażaka, który jest autorytetem dla wielu małych chłopców.

czytaj dalej na temat: Wizyta strażaków w szkole

Majowe święta

Utworzono dnia 11.05.2021

Z okazji uroczystości rocznicowych – Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja w przedszkolu odbyły się zajęcia biblioteczne na podstawie legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Czytana dzieciom na głos opowieść została zaprezentowana przy pomocy teatrzyku kamishibai. Wielką radość sprawiło dzieciom układanie puzzli mapa Polski.

czytaj dalej na temat: Majowe święta

Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 30.04.2021

23 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Książki i Praw Autorskich. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać bajki "O dzieciach, które kochają książki". Próbowały także swoich sił w nietypowym czytaniu książki  "A gdzie tytuł?". Wspólna lektura sprawiła im mnóstwo radości. Escape Room to gra edukacyjna, w której uczestniczyli uczniowie klasy 4.

czytaj dalej na temat: Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień Języka Angielskiego

Utworzono dnia 27.04.2021

Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia nam komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie. Dla uczczenia historii i kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.

czytaj dalej na temat: Dzień Języka Angielskiego

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

Utworzono dnia 23.04.2021

Miło nam poinformować, że uczeń kl. 7, Jakub Grondalczyk, zdobył wyróżnienie w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczne eliminacje odbyły się w formie online.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w pięknej sztuce jaką jest recytacja.

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 23.04.2021

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.

Uczniowie z klasy II i III aby uczcić ten ważny dla wszystkich dzień wykonali piękne prace plastyczne prezentujące naszą planetę, oraz zawarli w niej przekaz dla innych, żeby każdy z nas poprzez swoje codzienne działania mógł dbać o nasze środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu.

czytaj dalej na temat: Dzień Ziemi

Rocznica wybuchu powstania w getcie

Utworzono dnia 20.04.2021

78 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Było to największe zbrojne wystąpienie Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.
„Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy”  – mówił o podjętej wtedy walce Marek Edelman, jeden z przywódców zrywu.

Dzień Czekolady

Utworzono dnia 13.04.2021

Czekolada to nie tylko słodki przysmak do jedzenia bądź picia to także środek leczniczy. Pierwszymi miłośnikami czekolady byli Aztekowie, później dotarła ona do Europy. Dziś jej święto.  Zapraszamy do słodkiego świętowania wraz z książką!

Olimpusek z języka angielskiego

Utworzono dnia 09.04.2021

Olimpusek z języka angielskiego- wyniki:

8 kwietnia 2021 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs OLIMPUSEK z języka angielskiego wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Szczególne gratulacje należą się KORNELII JAKÓBIK (kl.2) oraz SOPHIE BEDNARZ (kl.3)  za zajęcie I MIEJSCA w swoich kategoriach wiekowych.

czytaj dalej na temat: Olimpusek z języka angielskiego

Matematyczna Olimpiada OLIMPUS – wyniki sesji zimowej

Utworzono dnia 08.04.2021

Serdecznie dziękuję za współpracę i  zaangażowanie w przeprowadzeniu kolejnej olimpiady OLIMPUS w domach uczniów. Tym razem szczególne gratulacje należą się Kindze Kapcia, która zajęła  miejsce 9 i otrzymała  DYPLOM  LAUREATA. Wysokie wyniki  w naszej szkole mieli również:
Jakub Mirek i Norbert Buczek obydwaj zajęli 13 miejsce.

czytaj dalej na temat: Matematyczna Olimpiada OLIMPUS – wyniki sesji zimowej

Zegar

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny