Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dentobus w naszej szkole

Utworzono dnia 17.03.2021

Piękny uśmiech to podstawa. W myśl tego powiedzenia 11 marca do naszej szkoły zawitał mobilny gabinet stomatologiczny zwany „Dentobusem”. Na początku pani stomatolog  opowiedziała dzieciom o 6 zasadach zdrowych zębów a następnie w ramach profilaktyki stomatologicznej uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki mieli wykonany bezpłatny przegląd uzębienia.

czytaj dalej na temat: Dentobus w naszej szkole

Czyste powietrze wokół nas

Utworzono dnia 10.03.2021

25 lutego przedszkolaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji- Czyste powietrze wokół nas. W tym dniu wspólnie z p. Agatą Słonką zorganizowały happening przeciwko spalaniu śmieci. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na szkodliwość spalania śmieci w domowych paleniskach. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przedsięwzięciu powietrze będzie czystsze.

 

czytaj dalej na temat: Czyste powietrze wokół nas

Język też ma swoje święto

Utworzono dnia 10.03.2021

Większości z nas  luty kojarzy się przede wszystkim z walentynkami oraz czasem karnawałowych zabaw. Mało kto wie jednak, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas  odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać.

czytaj dalej na temat: Język też ma swoje święto

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Utworzono dnia 07.03.2021

Sukces naszej uczennicy w konkursie "Orzeł Ortograficzny"

Utworzono dnia 05.03.2021

Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Ortograficzny” online. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę
i ambicję. W tym roku laureatką została Wiktoria Ryś z kl. 5 zdobywając VII miejsce w kraju.

czytaj dalej na temat: Sukces naszej uczennicy w konkursie "Orzeł Ortograficzny"

Po prostu koci świat

Utworzono dnia 04.03.2021

Od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. To międzynarodowe święto. Ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. Jest to także dzień, na który z pewnością czekają wszyscy ci, którzy mają w domu kota. Albo raczej: którzy mieszkają w domu zarządzanym przez kota :) W naszej szkole postanowiliśmy zmierzyć się z mitami na temat kotów.

czytaj dalej na temat: Po prostu koci świat

Jedliście już coś dzisiaj? My tak!

Utworzono dnia 03.03.2021

Nareszcie nadszedł u nas czas na lekcje o rozmaitych pysznościach. Razem z uczniami rozmawialiśmy o ulubionych daniach i uczyliśmy się ich nazw po angielsku – oczywiście poprzez zabawę! Lekcja o jedzeniu była w 100% pyszna! Dzieciaki wychodziły z klasy z pełnymi brzuszkami i głowami zapełnionymi nowymi zwrotami.

czytaj dalej na temat: Jedliście już coś dzisiaj? My tak!

Sukces uczennicy z klasy ósmej

Utworzono dnia 02.03.2021

19 lutego odbyła się pierwsza ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych objęta honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z naszej szkoły wzięła udział Kinga Kapcia. Uczennica 8 klasy zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych etapach!

Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Marzanna"

Utworzono dnia 02.03.2021

Serdecznie zapraszam uczniów z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III do wzięcia udziałuw wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Marzanna”.

Zasady uczestnictwa:
    • W konkursie udział biorą dzieci z w/w grup wiekowych. Dopuszcza się możliwość wykonania wspólnej pracy wraz z rodzeństwem, które uczęszcza do Naszej szkoły do oddziału przedszkolnego lub klas I-III.
    • Każdy uczestnik lub zespół może oddać tylko 1 pracę!!!
    • Kukła powinna być wykonana z materiałów ekologicznych np. słoma, siano, elementy drewniane, patyki, bibuła, papier, tektura, itp.
 

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Marzanna"

1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Utworzono dnia 01.03.2021

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w 2011 roku i stanowi upamiętnienie antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z sylwetkami wybranych żołnierzy korzystając z aplikacji Padlet.

czytaj dalej na temat: 1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny